МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ
ЧКАЛОВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
Нікопольського району Дніпропетровської області
СЬОМЕ СКЛИКАННЯ
ПЯТДЕСЯТА ПОЗАЧЕРГОВА СЕСІЯ
|
Р І Ш Е Н Н Я
від 26 березня 2020 року № 1147 - 50 /VІІ
с.Чкалове
ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ РОЗПОРЯДЖЕННЯ
СІЛЬСЬКОГО ГОЛОВИ від 26.03.2020р.
«Про оголошення конкурсу на заміщення вакантної посади начальника відділу освіти культури, молоді та спорту виконавчого комітету Чкаловської сільської ради»
Відповідно до ст.10 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», постанови Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 р. №169 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців», наказу Головдержслужби України від 08.07.2011 р. № 164 «Про затвердження загального порядку проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.07.2011 р. за №930/19668, керуючись п.20 ч.4 ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільська рада вирішила:
Затвердити Положення про Порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних посад посадових осіб місцевого самоврядування у виконавчому комітеті Чкаловської сільської ради (Додаток 1)
Затвердити Порядок проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад посадових осіб місцевого самоврядування у виконавчому комітеті Чкаловської сільської ради (Додаток 2)
Затвердити склад конкурсної комісії на заміщення вакантних посад посадових осіб місцевого самоврядування виконавчого комітету Чкаловської сільської ради Нікопольського району Дніпропетровської області.(Додаток 3)
Оголосити конкурс на заміщення вакантної посади начальника відділу освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Чкаловської сільської ради із зазначенням типових професійно-кваліфікаційних вимог по закінченню карантину. (Додаток 4 )
Затвердити перелік питань на перевірку та оцінку знань Конституції України, Законів України «Про службу в органах місцевого самоврядування в Україні», «Про запобігання корупції», законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень начальника відділу освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту (Додаток №5).
Секретарю конкурсної комісії Савченко А.В.:
Підготувати та опублікувати оголошення в офіційних місцевих засобах масової інформації, на офіційному веб-сайті.
Забезпечити впродовж 30 календарних днів прийом документів від осіб, які бажають взяти участь у конкурсі, та перевірити подані документи на відповідність їх встановленим вимогам.
Конкурсній комісії виконавчого комітету Чкаловської сільської ради(гол. комісії Стрибіжова Г.О.), на підставі розгляду поданих документів, результатів іспиту та співбесіди з кандидатами, які склали іспит, на своєму засіданні здійснити відбір особи для зайняття вакантної посади та надати свою пропозицію на розгляд сільському голові.
Контроль за виконанням постійна комісія сільської ради з питань освіти, охорони здоров’я, культури, соціального захисту, молоді, фізкультури і спорту.
Сільський голова Чернов О.А.
|
|
до рішення сесії сільської ради
від 26 березня 2020 року
№ 1147- 50/VII
П О Л О Ж Е Н Н Я
про Порядок проведення конкурсу на заміщення вакантної
посади начальника відділу освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Чкаловської сільської ради
1. Відповідно до цього Порядку проводиться конкурсний відбір на заміщення вакантної посади начальника відділу освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету у виконавчому комітеті Чкаловської сільської ради (далі – конкурс), крім випадків, коли законами України встановлено інший порядок заміщення таких посад.
2. Конкурс на заміщення вакантної посади посадової особи місцевого самоврядування виконавчого комітету Чкаловської сільської ради повинен забезпечувати конституційне право рівного доступу до служби в органах місцевого самоврядування громадян України.
3. Для проведення відбору кандидатів на заміщення вакантних посад посадових осіб місцевого самоврядування розпорядженням сільського голови утворюється конкурсна комісія у складі голови, секретаря і членів комісії.
4. Переведення на рівнозначну або нижчу посаду, а також просування по службі посадових осіб місцевого самоврядування, які зараховані до кадрового резерву чи успішно пройшли стажування у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, закінчили магістратуру державного управління за направленнями може здійснюватися без конкурсного відбору.
5. Рішення про проведення конкурсу приймається сільським головою за наявності вакантної посади посадової особи місцевого самоврядування .
6. До участі в конкурсі не допускаються особи, які:
- досягли встановленого законодавством граничного віку перебування на службі в органах місцевого самоврядування;
визнані в установленому порядку недієздатними;
- мають судимість, що є несумісною із зайняттям посади посадової особи місцевого самоврядування;
- у разі прийняття на службу будуть безпосередньо підпорядковані або підлеглі особам, які є їх близькими родичами чи свояками;
- позбавлені права займати відповідні посади в установленому законом порядку на визначений термін;
- в інших випадках, установлених законами.
7. Особи, які подали необхідні документи до конкурсної комісії для участі у конкурсі, є кандидатами на зайняття вакантної посади посадової особи місцевого самоврядування (далі – кандидати).
8. Конкурс проводиться поетапно:
- публікація оголошення про проведення конкурсу на заміщення вакантної посади в пресі або поширення його через інші засоби масової інформації;
- прийом документів від осіб, які бажають взяти участь у конкурсі, та їх попередній розгляд на відповідність встановленим кваліфікаційним вимогам до відповідного рівня посади;
- проведення іспиту та відбір кандидатів.
Оголошення про конкурс
9. Виконавчий комітет сільської ради оприлюднює оголошення про проведення конкурсу в пресі або через інші офіційні засоби масової інформації не пізніше ніж за місяць до початку конкурсу та доводить його до відома працівників сільської ради.
10. В оголошенні про проведення конкурсу повинні міститися такі відомості:
- сільська рада, її місцезнаходження, адреси та номери телефонів;
- назви вакантної посад із зазначенням, що додаткова інформація щодо основних функціональних обов'язків, розміру та умов оплати праці надається кадровою службою;
- основні вимоги до кандидатів, визначені органом місцевого самоврядування згідно з типовими професійно-кваліфікаційними характеристиками посадових осіб місцевого самоврядування;
- термін прийняття документів (протягом 30 календарних днів з дня оголошення про проведення конкурсу).
В оголошенні може міститися додаткова інформація, що не суперечить законодавству про службу в органах місцевого самоврядування.
11. При заміщенні вакантних посад посадових осіб місцевого самоврядування призначення на які відповідно до законів, актів Президента України та Кабінету Міністрів України здійснюється за іншою процедурою, а також у разі прийняття сільським головою рішення про призначення осіб на рівнозначну або нижчу посаду, просування по службі посадових осіб місцевого самоврядування, які зараховані до кадрового резерву чи успішно пройшли стажування у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, закінчили магістратуру державного управління конкурс не оголошується.
Прийом та розгляд документів на участь у конкурсі
12. Кандидати подають до конкурсної комісії такі документи:
- заяву про участь у конкурсі, в якій зазначається про ознайомлення заявника із встановленими законодавством обмеженнями щодо прийняття на службу в органи місцевого самоврядування та проходження служби в органах місцевого самоврядування;
- заповнену особову картку (форма П-2ДС) з відповідними додатками;
- чотири фотокартки розміром 4 х 6 см;
- копії документів про освіту, засвідчені нотаріально чи в іншому встановленому законодавством порядку;
- відомості про доходи та зобов'язання фінансового характеру щодо себе та членів своєї сім'ї за попередній рік;
- копію паспорта громадянина України.
Особи, які працюють в сільській раді і бажають взяти участь у конкурсі, зазначених документів до заяви не додають.
13. Особи можуть подавати додаткову інформацію стосовно своєї освіти, досвіду роботи, професійного рівня і репутації (копії документів про підвищення кваліфікації, присвоєння наукового ступеня або вченого звання, характеристики, рекомендації, наукові публікації, нагороди, тощо).
14. Забороняється вимагати відомості та документи, подання яких не передбачено законодавством.
15. Конкурсна комісія протягом п’яти робочих днів перевіряє подані документи на відповідність їх встановленим кваліфікаційним вимогам щодо прийняття на службу в органи місцевого самоврядування, передбаченими для кандидатів на посаду посадової особи місцевого самоврядування. Якщо кандидат на займану посаду не має відповідного стажу роботи, але пройшов стажування відповідно до чинного законодавства, комісія, як виняток, має право допустити такого кандидата до складання іспиту.
16. Особи, документи яких не відповідають встановленим вимогам, за рішенням голови конкурсної комісії до конкурсу не допускаються, про що їм повідомляється секретарем комісії з відповідним обґрунтуванням.
17. Загальна тривалість конкурсу не може перевищувати двох місяців з дня його оголошення.
18. Подані документи і матеріали конкурсної комісії зберігаються. Копія протоколу засідання конкурсної комісії залучається до особової справи призначеної посадової особи місцевого самоврядування.
Проведення іспиту та відбір кандидатів
19. Іспит проводиться конкурсною комісією з метою об'єктивної оцінки знань і здібностей кандидатів на посаду начальника відділу освіти культури, молоді та спорту виконавчого комітету сільської ради.
20. Голова конкурсної комісії визначає дату проведення іспиту та забезпечує повідомлення кандидатів про місце і час його проведення.
21. Під час іспиту перевіряються знання Конституції України, Законів України "Про службу в органах місцевого самоврядування", «Про місцеве самоврядування в Україні» та "Про запобігання корупції", а також законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень відповідного органу місцевого самоврядування.
22. Кандидати, які не склали іспит, не можуть бути рекомендовані конкурсною комісією для призначення на посаду.
23. Конкурсна комісія на підставі розгляду поданих документів, результатів іспиту та співбесіди з кандидатами, які успішно склали іспит, на своєму засіданні здійснює відбір осіб для зайняття вакантних посад посадових осіб місцевого самоврядування.
24. Інші кандидати, які успішно склали іспит, але не були відібрані для призначення на посади, у разі їх згоди, за рішенням конкурсної комісії можуть бути рекомендовані для зарахування до кадрового резерву і протягом року прийняті на вакантну рівнозначну або нижчу посаду без повторного конкурсу.
Якщо за результатами конкурсу не відібрано жодного з кандидатів для призначення на посаду, конкурсна комісія не може рекомендувати цих кандидатів до кадрового резерву.
25. Якщо жоден з кандидатів не рекомендований конкурсною комісією для зайняття вакантної посади посадової особи місцевого самоврядування, оголошується повторний конкурс.
26. Засідання конкурсної комісії вважається правомочним, якщо на ньому присутні не менше ніж 2/3 її складу.
27. Рішення комісії приймається простою більшістю голосів присутніх на її засіданні членів конкурсної комісії. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови комісії.
У рішенні комісії, що подається сільському голові, обов'язково зазначаються пропозиції щодо призначення конкретного кандидата на вакантну посаду посадової особи та визначаються кандидатури для зарахування до кадрового резерву.
28. Засідання конкурсної комісії оформляється протоколом, який підписується всіма присутніми на засіданні членами комісії і подається сільського голові не пізніше ніж через два дні після голосування. Кожний член комісії може додати до протоколу свою окрему думку.
29. Конкурсна комісія повідомляє кандидатів про результати конкурсу протягом трьох робочих днів після його завершення.
30. Рішення про призначення на посаду посадової особи місцевого самоврядування та зарахування до кадрового резерву приймає сільський голова на підставі пропозиції конкурсної комісії протягом місяця з дня прийняття рішення конкурсною комісією.
31. Рішення конкурсної комісії може бути оскаржене сільським головою протягом трьох днів після ознайомлення з цим рішенням.
32. Рішення голови сільської ради може бути оскаржене у порядку, визначеному законодавством.
Секретар сільської ради: А.В. Савченко
|
|
|
до рішення сесії сільської ради
від 26 березня 2020 року
№ 1147- 50/VII
ПОРЯДОК
проведення іспиту кандидатів на заміщенн
|
|
до Порядку проведення іспиту
ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ № _____
для складання іспиту кандидатів на заміщення
вакантних посадових осіб місцевого самоврядування
Питання на перевірку знання Конституції України.
Питання на перевірку знання Законів України «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про місцеве самоврядування в Україні».
Питання на перевірку знання Законів України "Про запобігання корупції",
«Про звернення громадян».
4, 5. Питання на перевірку знання законодавства з урахуванням специфіки
функціональних повноважень відповідного органу та його структурного
підрозділу.
Секретар сільської ради А.Савченко
до Порядку проведення іспиту
ЕКЗАМЕНАЦІЙНА ВІДОМІСТЬ
проведення іспиту кандидатів
на заміщення вакантних посад
посадових осіб місцевого самоврядування
конкурсною комісією
від «___» ___________ 20__р.,
згідно з Порядком проведення іспиту, затвердженим розпорядженням сільського голови від «___» ________ 20___ р.
№ з/п |
Прізвище, ім’я, по батькові |
Посада, на яку претендує кандидат | Категорія посади, на яку претендує кандидат |
Номер білета | Зага-льна сума балів |
1. |
|
|
|
|
|
2. | |||||
3. | |||||
4. | |||||
5. |
Голова комісії | ___________________ (підпис) | _____________________ (П.І.Б.) |
Члени комісії | ___________________ (підпис) | _____________________ (П.І.Б.) |
___________________ (підпис) | _____________________ П.І.Б.) | |
___________________ (підпис) | _____________________ (П.І.Б.) | |
Секретар комісії | ____________________ (підпис) | _____________________ (П.І.Б.) |
Секретар сільської ради А. Савченко
до рішення сесії сільської ради
від 26 березня 2020 року
№ 1147- 50/VII
Склад конкурсної комісії
Голова комісії: Стрибіжова Галина Олексіївна - керуюча справами, секретар виконавчого комітету
|
|
|
Секретар комісії:
Савченко Алла Вікторівна - секретар Чкаловської сільської ради
Члени комісії:
Онищенко Семен Валерійович – спеціаліст з юридичного супроводу виконавчого комітету Чкаловської сільської ради
Микитенко Ольга Михайлівна – головний бухгалтер виконавчого комітету Чкаловської сільської ради
Яловенко Альона Олександрівна - спеціаліст служби у справах дітей виконавчого комітету Чкаловської сільської ради
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Секретар сільської ради А.Савченко
|
|
|
до рішення сесії сільської ради
від 26 березня 2020 року
№ 1147- 50/VII
Оголошується конкурс!
Оголошення конкурсу на заміщення вакантної посади начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Чкаловської ради.
Назва вакантної посади: начальник відділу освіти, культури, молоді та
спорту.
Основні вимоги до професійно-кваліфікаційного рівня кандидатів:
- вища педагогічна освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра;
- стаж роботи за фахом не менше 5-ти років або стаж роботи за фахом на керівних посадах в навчальних закладах не менше 3-х років;
- володіння державною мовою, основними принципами роботи на комп’ютері та основними програмними засобами;
- знання нормативно-правових актів у сфері діяльності органів місцевого самоврядування, в галузі освіти, культури, молодіжної політики;
- необхідні професійні ділові якості та знання ділової етики.
- наявність педагогічного звання
- досвід викладацької діяльності
- робота або участь у трудових чи громадських об’єднаннях педагогічних працівників
- вітається наявність нагород та відзнак за фахом
Особи, які бажають взяти участь у конкурсі, подають до конкурсної комісії виконавчого комітету ради такі документи:
- заяву про участь у конкурсі, в якій зазначається про ознайомлення заявника із встановленими законодавством обмеженнями щодо прийняття на службу в органи місцевого самоврядування та проходження служби в органах місцевого самоврядування:
- заповнену особову картку (форма П-2 ДС) з відповідними додатками;
- дві фотокартки розміром 4 х 6 см;
- копії документів про освіту, підвищення кваліфікації;
- копію документа, який посвідчує особу;
-копію військового квитка (для військовослужбовців або військовозобов'язаних);
- довідку про допуск до державної таємниці (у разі його наявності).
-декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування у порядку, визначеному Законом України «Про запобігання корупції».
Особи можуть подавати додаткову інформацію стосовно своєї освіти, досвіду роботи, професійного рівня (характеристики, рекомендації, тощо).
Детальнішу інформацію з питань проведення конкурсу можна отримати за вищевказаною адресою: Чкаловська сільська рада, вул. Центральна, 61, с.Чкалове, Нікопольський район, Дніпропетровська область, 53241, тел. 0952497466, тел. 0501886855.
Термін прийняття документів протягом 30 календарних днів, починаючи з дня публікації оголошення в газеті або на офіційному сайті сільської ради.
Секретар сільської ради А. Савченко
до рішення сесії сільської ради
від 26 березня 2020 року
№ 1147- 50/VII
Перелік питань
на перевірку та оцінку знань
Конституції України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування в Україні», «Про запобігання корупції», «Про звернення громадян» та знання законодавства України з урахуванням специфіки функціональних повноважень посадової особи
І. Питання на перевірку знання Конституції України
Основні розділи Конституції України.
Основні риси Української держави за Конституцією України (статті 1, 2).
Форма правління в Україні (стаття 5).
Визнання найвищої соціальної цінності України (стаття 3).
Конституційний статус державної мови та мов національних меншин України (стаття 10).
Об’єкти права власності Українського народу (статті 13, 14).
Найважливіші функції держави (стаття 17).
Державні символи України (стаття 20).
Конституційне право на працю (стаття 43).
Конституційне право на освіту (стаття 53).
Конституційне право на соціальний захист (стаття 46).
Конституційне право на охорону здоров’я (стаття 49).
Обов’язки громадянина України (статті 65-68).
Право громадянина України на вибори (стаття 70).
Повноваження Верховної Ради України (стаття 85).
Питання, правове регулювання яких визначається та встановлюється виключно законами України (стаття 92).
Державний бюджет України (стаття 96).
Порядок обрання Президента України (стаття 103).
Повноваження Президента України (стаття 106).
Призначення, склад та введення в дію рішень Ради національної безпеки і оборони України (стаття 107).
Склад Кабінету Міністрів України (стаття 114).
Повноваження Кабінету Міністрів України (статті 116, 117).
Повноваження місцевих державний адміністрацій (стаття 119).
Статус прокуратури України за Конституцією України (стаття 121).
Система судів в Україні (стаття 125).
Основні засади судочинства в Україні (стаття 129).
Система адміністративно-територіального устрою України (стаття 133).
Питання нормативного регулювання Автономної Республіки Крим (стаття 137).
Повноваження Автономної Республіки Крим (стаття 138).
Органи місцевого самоврядування в Україні (стаття 140).
Повноваження територіальних громад за Конституцією України (стаття 143).
Статус та повноваження Конституційного Суду України (статті 147, 150).
Порядок подання законопроекту про внесення змін до Конституції України (стаття 154).
ІІ. Питання на перевірку знання Закону України
«Про місцеве самоврядування в Україні»
1. Що таке місцеве самоврядування (стаття 2).
2. Що таке територіальна громада (стаття 1,6).
3. Що включає в себе система місцевого самоврядування (стаття 5).
4. Що таке районна рада та на скільки років обираються депутати районної ради та його обов’язки (стаття 1,6).
5. Що таке виконавчі органи рад (стаття 11,51).
6. Що таке органи самоорганізації населення (стаття 14,80).
7. Що таке районний бюджет (стаття 1,61).
8. Хто є головною посадовою особою територіальної громади району. На скільки років і ким вона обирається (стаття 55).
9. Чи має територіальна громада символіку (стаття 22).
10.Що таке виконавчий комітет і як він створюється (стаття 51).
11.Назвіть акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування (стаття 59).
12.Основні принципи місцевого самоврядування (стаття 4).
13.Виконавчий апарат районної ради (стаття 58).
ІІІ. Питання на перевірку знання Закону України
«Про службу в органах місцевого самоврядування»
1.Поняття служби в органах місцевого самоврядування, посадової особи місцевого самоврядування за Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (статті 1,2).
2. Право на службу в органах місцевого самоврядування (стаття 5).
3.Основні принципи служби органах місцевого самоврядування (стаття 4).
4. Основні напрямки державної політики щодо служби в органах місцевого
самоврядування (стаття 6).
5. Основні обов’язки посадових осіб місцевого самоврядування (стаття 8).
6. Основні права посадових осіб місцевого самоврядування (стаття 9).
7. Обмеження, пов’язані з прийняттям на службу в органи місцевого
самоврядування та її проходженням (статті 12, 10).
8. Відповідальності за порушення законодавства про службу в органах місцевого
самоврядування (стаття 23).
9. Присяга посадових осіб місцевого самоврядування (стаття 11).
10.Класифікація посад та ранги посадових осіб місцевого самоврядування (статті
14,15).
11.Прийняття на службу в органи місцевого самоврядування (стаття 10).
12.Службова кар’єра (стаття 10).
13. Кадровий резерв служби в органах місцевого самоврядування (стаття 16).
14.Підстави припинення служби в органах місцевого самоврядування (стаття 20).
15.Оплата праці посадових осіб місцевого самоврядування (стаття 21).
16.Щорічні та додаткові відпустки посадових осіб місцевого самоврядування;
соціально-побутове забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування
(стаття 21).
17. Пенсійне забезпечення державних службовців (стаття 37).
18. Відповідальність за порушення законодавства про службу в органах місцевого
самоврядування (стаття 24).
ІУ. Питання на перевірку знання Закону України
"Про запобігання корупції"
1.Визначення термінів: пряме підпорядкування, близькі особи, корупційне
правопорушення, корупція, потенційний конфлікт інтересів, реальний конфлікт
інтересів (стаття 1).
2.Суб’єкти, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції»
(стаття 3).
3.Статус та склад Національного агентства з питань запобігання корупції (статті 4, 5).
4.Повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції (стаття11).
5.Права Національного агентства з питань запобігання корупції (стаття 12).
6.Контроль за діяльністю Національного агентства (стаття 14).
7.Національна доповідь щодо реалізації засад антикорупційної політики (стаття20).
8.Обмеження щодо використання службових повноважень чи свого становища та
одержання подарунків (статті 22, 23).
9.Обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності та обмеження спільної роботи близьких осіб (статті 25, 27).
10.Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів (стаття 28).
11.Заходи зовнішнього та самостійного врегулювання конфлікту інтересів (стаття 29).
12.Переведення, звільнення особи у зв’язку з наявністю конфлікту інтересів (стаття34).
13.Запобігання конфлікту інтересів у зв’язку з наявністю в особи підприємств чи
корпоративних прав (стаття 36).
14.Вимоги до поведінки осіб (стаття 37).
15.Подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (стаття 45).
16. Встановлення своєчасності подання декларації та повна перевірка декларації (статті
49,50)
17. Моніторинг способу життя суб’єктів декларування (стаття 51).
18.Державний захист осіб, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції (стаття 53)
19. Заборона на одержання пільг, послуг і майна органами державної влади та органами місцевого самоврядування (стаття 54).
20. Антикорупційна експертиза (стаття 55).
21. Спеціальна перевірка (стаття 56).
22. Загальні засади запобігання корупції у діяльності юридичної особи (стаття 61).
23. Відповідальність за корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення (стаття 65)
V. Питання на перевірку знання Закону України
«Про звернення громадян»
Право громадян про звернення (стаття 1).
Поняття пропозиції (зауваження), заява (клопотання), скарга (стаття 3 ).
Які рішення, дії (бездіяльність) можуть бути оскаржені (стаття 4).
Вимоги до звернення (стаття 5).
Мова звернень і рішень та відповідей на них (стаття 6).
Звернення, які не підлягають розгляду та вирішенню (стаття 8).
Розгляд пропозиції (зауважень) громадян (стаття 14).
Розгляд заяв (клопотань) (стаття 15).
Розгляд скарг громадян (стаття 16).
Права громадянина при розгляді заяви чи скарги (стаття 18).
Термін розгляду звернень громадян (стаття 20).
Особистий прийом громадян (стаття 22).
Контроль за дотриманням законодавством про звернення громадян (стаття 28).
Відповідальність громадян за подання звернень протиправного характеру (стаття 26).
VI. Перелік питань з урахуванням специфіки функціональних повноважень вакантної посади начальника відділу освіти, сім'ї , молоді та спорту,
культури та туризму виконавчого комітету Чкаловської сільської ради
1.Основні положення Закону України “Про освіту” (ст.ст.6,8,14,15,29).
2.Закон України “Про загальну середню освіту” (ст.ст.4,5,9,12).
3.Закон України “Про дошкільну освіту” (ст.ст. 2, 4-7).
4.Закон України “Про позашкільну освіту” (ст.ст.4,8).
5.Основні положення постанови Верховної Ради України “Про стан, напрями
реформування і фінансування в Україні”.
6.Постанова Кабінету Міністрів України “Про розвиток сільської загальноосвітньої
школи” (основні положення).
7.Система загальної середньої освіти (Закон України “Про загальну середню освіту”
ст. ст. 3,4).
8.Завдання загальної середньої освіти (Закон України “Про загальну середню освіту”
ст.ст.5,6).
9.Основні завдання органів управління системою загальної середньої освіти (Закон
України “Про загальну середню освіту” ст.36).
10.Повноваження органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в
системі загальної середньої освіти (закон України “Про загальну середню освіту”
ст.37).
11.Державна політика у сфері дошкільної освіти (Закон України “Про дошкільну освіту” (ст.ст.2,3).
12.Завдання дошкільної освіти (Закон України “Про дошкільну освіту” (ст.ст.4,5,7).
13.Основні завдання позашкільної освіти (Закон України “Про позашкільну освіту” (ст.ст. 3,8).
14.Основні засади державної політики у сфері позашкільної освіти (Закон України “Про позашкільну освіту” (ст.ст. 9,10).
15.Кримінальний кодекс України про порушення права на отримання освіти (ст.183).
16.Основні завдання відділу освіти як структурного підрозділу виконавчого апарату
сільської ради (Положення про відділ освіти).
17.Типи загальноосвітніх навчальних закладів (Положення про загальноосвітній
навчальний заклад).
18.Організаційно-правові та професійні засади начальника відділу освіти (Положення).
19.Завдання, обов’язки та повноваження начальника відділу освіти (Положення).
20.Права начальника відділу освіти (Положення).
Секретар сільської ради А. Савченко